Magnetická barva

Magnetická barva PrimacolDecorative je speciální akrylová barva určená k použití v interiéru. Pomocí speciální receptury výrobku získá natřená stěna vlastnosti podobné povrchu lednice a bude tak přitahovat magnetky. Použití barvy umožní ozdobit stěnu fotkami, plakáty a obrázky bez použití samolepicích pásek, špendlíků a hřebíků. Díky tomu můžete kdykoliv změnit výzdobu místnosti bez jakéhokoliv zásahu do struktury stěny. Barvu doporučujeme především do dětských pokojů, kuchyní, kanceláří či konferenčních sálů.

Výrobky nezbytné pro tvorbu efektu

Magnetická barva Primacol Decorative
Základní nátěr Primacol Professional
Barva na stěny a stropy LuxDecor

Nářadí nezbytná pro tvorbu efektu

Malířský váleček, malířská páska.

Provedení efektu

Před zahájením práce zakryjte nenatírané plochy a vhodně připravte podklad. Podklad musí být: pevný, suchý, hladký, zbavený prachu, barev a lepidel. Veškeré nesoudržné části odstraňte a případné nedostatky opravte.
Následně celou plochu ošetřete s použitím malířského válečku vrstvou přípravku Základní nátěr PrimacolDecorative. Je to emulze připravená k okamžitému použití, doporučená ke zpevnění podkladu, snížení jeho nasákavosti a optimalizaci jeho přilnavosti. Stěna opatřená základním nátěrem bude elastická, odolná proti poškrábání a bude mít ustálenou nasákavost. Takto připravený povrch nechte 12 hodin vyschnout a následně jej pro sjednocení barvy podkladu natřete na bílo.
Po připravení podkladu začněte s realizací efektu. S použitím malířské pásky vyznačte místa, kde budete nanášet Magnetickou barvu PrimacolDecorative. Tvar a povrch určený k nátěru může být libovolný. Následně proveďte nátěr. Po otevření plechovky důkladně promíchejte barvu a poté ji malířským válečkem naneste na stěnu. Nezapomeňte v průběhu práce barvu občas promíchat. Pro získání efektu magnetické stěny naneste minimálně 3 vrstvy barvy. Další vrstvu barvy naneste po uplynutí 4-6 hodin od dokončení předchozí vrstvy. Takto připravenou stěnu nechte vyschnout 12 hodin.
Magnetická barva PrimacolDecorative má tmavě šedou barvu, proto je dobré ji po vyschnutí přetřít zvoleným barevným odstínem. Použijte k tomu malířský váleček, kterým naneste dvě vrstvy latexové barvy. Ve filmu byla použita Barva na stěny a stropy LuxDecor v barvě korálového útesu. Druhou vrstvu barvy naneste po uplynutí třech hodin od aplikace první vrstvy. Ihned po ukončení práce odstraňte malířskou pásku odtržením odspodu odshora pod lehkým úhlem. Konečný dekorativní efekt se projeví po 24 hodinách.