Výrobce barev Primacol podporuje kampaň DKMS

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně. Akce s názvem “Helpers’ Generation” se setkala s velkým zájmem nejen mezi vysokoškolskými studenty a přednášejícími, ale také mezi lidmi, kteří s institucí nesouvisejí. Díky akci získala databáze Nadace DKMS mnoho potenciálních dárců. Producent nátěrových hmot a stavebních chemikálií značky Primacol, Unicell Poland, byl jedním ze sponzorů projektu.

Registrace potenciálních dárců trvala pět dní. Během této doby byli dobrovolníci k dispozici v pěti různých budovách, které patří Lékařské univerzitě v Bialystoku. Dárcem může být každý ve věku od 18 do 50 let, s hmotností minimálně 50 kilogramů, bez zjevné nadváhy. Samotná registrace je zcela neinvazivní a bezbolestná. Jedná se o vedení krátkého lékařského rozhovoru, shromažďování výtěrů z ústní dutiny a vyplnění registračního formuláře.

V Bialystoku je kampaň Helpers’ Generation organizována od roku 2013. Během této doby získala nadace DKMS 700 potenciálních dárců  a několik z nich se stalo skutečnými dárci, a tak zachránilo lidské životy. Hledání genetického „dvojčete“ není snadné. Pravděpodobnost dárce kompatibilního s tkáněmi nemocného je mezi jedním a dvaceti tisíci v některých případech až jedním až několika milióny.

Nadace DKMS existuje ve světě od roku 1991 a v Polsku od roku 2008. Je to nezávislá nezisková organizace, která má také status veřejně prospěšné organizace. Více než 870 000 potenciálních dárců bylo v Polsku registrováno do 8 let. Statutární cíl nadace je podporovat lidi, kteří potřebují pomoc kvůli jejich fyzickému, psychickému nebo emocionálnímu stavu; podporuje vědu a výzkum v oblasti transplantace kmenových buněk a propagace veřejného zdraví.

BLOG /
AKTUALITY
26

Listopad

Dne 11.10.2018 proběhla prezentace interiérových barev značky Primacol decorative v prodejně Decolor Morava s.r.o. ve Frýdku-Místku. Seznámit účastníky s barvami přijel pan Kubíček z Technického servisu BAL Teluria, s.r.o., kterého můžete znát z televizních obrazovek. Hosté si mohli vyzkoušet aplikovat barvy a pan Kubíček zodpověděl i množství dotazů týkajících se těchto dekorativních produktů. Věříme, že tato akce seznámila zúčastněné s novými …

04

Červen

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku se uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně.

30

Květen

13. února 2018 v Galerii Fóra Katedry výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse v Toruni byla oficiálně zahájena výstava obrazů nazvaná “ Żółty bezkres” od Dominiky Borys-Prusové. Produkty Primacol byly použity k vytváření děl.

20

Květen

Dekorativní značka Primacol se zaměřuje na výrobky používané pro kreativní výzdobu interiérů. Pomocí nich můžete oživit jakýkoli prostor zajímavým a originálním způsobem, bez ohledu na to, zda se jedná o byt, kancelář nebo veřejné místo. Jedním z nejzajímavějších produktů této řady je Royal Silk, díky němuž můžeme dosáhnout úžasného hedvábného efektu na zdi.

10

Květen

Představujeme interiér bytu, ve kterém byl nedávno provedeny dekorativní efekt na stěnách obývacího pokoje a chodby. Není to moc, ale už dlouho je známo, že výsledek spočívá v detailech, a právě na tyto detaily kladou lidé největší důraz. Jak to všechno probíhalo? Posuďte sami. Podle našeho názoru je to modelová realizace pod názvem: „Jak vyčarovat něco neobvyklého rychle a levně”.