Výrobce barev Primacol podporuje kampaň DKMS

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně. Akce s názvem “Helpers’ Generation” se setkala s velkým zájmem nejen mezi vysokoškolskými studenty a přednášejícími, ale také mezi lidmi, kteří s institucí nesouvisejí. Díky akci získala databáze Nadace DKMS mnoho potenciálních dárců. Producent nátěrových hmot a stavebních chemikálií značky Primacol, Unicell Poland, byl jedním ze sponzorů projektu.

Registrace potenciálních dárců trvala pět dní. Během této doby byli dobrovolníci k dispozici v pěti různých budovách, které patří Lékařské univerzitě v Bialystoku. Dárcem může být každý ve věku od 18 do 50 let, s hmotností minimálně 50 kilogramů, bez zjevné nadváhy. Samotná registrace je zcela neinvazivní a bezbolestná. Jedná se o vedení krátkého lékařského rozhovoru, shromažďování výtěrů z ústní dutiny a vyplnění registračního formuláře.

V Bialystoku je kampaň Helpers’ Generation organizována od roku 2013. Během této doby získala nadace DKMS 700 potenciálních dárců  a několik z nich se stalo skutečnými dárci, a tak zachránilo lidské životy. Hledání genetického „dvojčete“ není snadné. Pravděpodobnost dárce kompatibilního s tkáněmi nemocného je mezi jedním a dvaceti tisíci v některých případech až jedním až několika milióny.

Nadace DKMS existuje ve světě od roku 1991 a v Polsku od roku 2008. Je to nezávislá nezisková organizace, která má také status veřejně prospěšné organizace. Více než 870 000 potenciálních dárců bylo v Polsku registrováno do 8 let. Statutární cíl nadace je podporovat lidi, kteří potřebují pomoc kvůli jejich fyzickému, psychickému nebo emocionálnímu stavu; podporuje vědu a výzkum v oblasti transplantace kmenových buněk a propagace veřejného zdraví.

BLOG /
AKTUALITY
30

Březen

Během března došlo k rozšíření odstínů betonové barvy. Nyní máme na skladě všechny odstíny, a je možné je objednat. Jedná se o odstíny BROAD PEAK(světle šedá) a ELBRU(šedomodrý). Betonová Barva Primacol Decorative

12

Únor

Dne 12.2.2020 proběhlo na prodejně firmy DE Color Morava – Beskydská 1488, 738 01 Frýdek-Místek, školení produktů značky PRIMACOL DECORATIVE. Školení se zástupci významní zástupci malířských firem z Frýdku – Místku a okolí. Veškeré dekorativní produkty jsou na prodejně skladem. Tímto chceme poděkovat paní Denise Folwarczné za vynikající servis a skvělé zázemí :-).

05

Únor

Dne 5.2.2020 proběhlo na prodejně firmy AUSTIS color systém s.r.o. – COLORARENA , Tuřanka 115, Brno – Slatina, školení produktů značky PRIMACOL DECORATIVE. Školení se zástupci významní zástupci malířských firem z Brna a okolí. Tímto chceme poděkovat majiteli firmy panu Vytopilovy za vynikající servis a skvělé zázemí.

26

Listopad

Dne 11.10.2018 proběhla prezentace interiérových barev značky Primacol decorative v prodejně Decolor Morava s.r.o. ve Frýdku-Místku. Seznámit účastníky s barvami přijel pan Kubíček z Technického servisu BAL Teluria, s.r.o., kterého můžete znát z televizních obrazovek. Hosté si mohli vyzkoušet aplikovat barvy a pan Kubíček zodpověděl i množství dotazů týkajících se těchto dekorativních produktů. Věříme, že tato akce seznámila zúčastněné s novými …

04

Červen

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku se uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně.