Proměna bytu v designu „rozvátého písku”

Tento byt byl zakoupen před více než třemi lety. Vlastníci měli od samého začátku jasně definovanou vizi, jak má byt vypadat a jaký styl by v něm měl dominovat. Hlavním tématem byla modernost mírně spojená se skandinávskými vlivy. Základní barvy byly bílá a šedá. Na základě těchto přání bylo možné vytvořit kompletní interiér, ve kterém nebyly žádné hluché prostory a každá zóna byla přirozeným pokračováním předchozí.

Dozrávání ke změně

Majitelé se přestěhovali a byli velmi spokojeni. Nicméně tři roky jsou dlouhá doba a některá, dokonce i ta nejlepší řešení, se mohou okoukat. Byt nevyžadoval rozsáhlou rekonstrukci, protože nebyl ani zničený ani jeho interiér nebyl nemoderní. Nešlo tedy o radikální proměnu, ale o vnesení nových prvků do interiéru. Majitelé se rozhodli záměrně pro styl glamour a jeho typické prvky. Takový přístup může vést k určitým pochybnostem, protože proč něco změnit ve velmi promyšleně uspořádaném bytu? Nebude nový směr narušovat současné vyznění a nezmění charakter prostoru? Ne! Pokud jsou všechny změny pečlivě naplánovány a pak detailně provedeny, pak nevznikne žádný chaos. A ten, kdo neriskuje, celý svůj život žije v nudných, konzervativních a neosobních interiérech, že?

Koncept: záře, svěžest a písek

Jak to všechno probíhalo? Hlavní barvy zůstaly nezměněny. Bílá a šedá v předchozích odstínech opravdu majitelům vyhovovaly, přesto se uvažovalo i o nových barvách. Jednalo se spíše o to, aby interiér prošel změnou , která by na jedné straně přitahovala pozornost, a na druhou stranu by to bylo mimořádně funkční řešení. Volba padla na dekorativní barvu Silver Sand Primacol, která se objevila na stěnách v hale a v obývacím pokoji. Silver Sand Primacol Decorative je strukturalni nátěr pro vytváření dekorativních efektů. Povrchy se díky dopadu světla proměňují a vzniká trojrozměrný hloubkový efekt. Vizuální efekty jsou viditelné jak s umělým, tak přirozeným světlem. Barva obsahuje speciální strukturální přísady, které při aplikaci vytvářejí vzorek připomínající písek rozptýlený ve větru. Po vyschnutí vytvoří odolný a oděruvzdorný povrch, ze kterého lze snadno odstranit veškeré nečistoty. Produkt je určený k nátěrům vnitřních stěn, je k dispozici v sedmi barevných provedeních a ve stříbrné bázi, která může být také barvena v různých odstínech.

Realizace a radost

Aplikace barvy Silver Sand je rozdělena do dvou etap. Před nanesením vrchní vrstvy musí být podkladová vrstva provedena ve vhodné barvě. Proto se  dvě vrstvy dekorační barvy Decobase Primacol nejprve nanesly na suchý povrch pomocí válečku.  Jedná se o vodouředitelnou barvu používanou jako základ pro vytvoření dekorativních efektů. Je charakterizována velmi dobrým pokrytím a po vyschnutí vytváří povrch odolný proti stíraní. Nezapomeňte, že barva Silver Sand v základně SO (taková barva byla vybrána) je prakticky bezbarvá, proto je barva Decobase nejen základem, ale také základním zdrojem barev. V tomto případě byla samozřejmě šedá.
Po vytvoření základu nastal čas na poslední vrstvu. Aplikace Silver Sand nezpůsobila žádné problémy. Před nátěrem je třeba barvu důkladně promíchat. Aplikujte štětcem. Barva se nanáší v tenké vrstvě. Ta se nanáší tak, aby vytvářela menší a větší seskupeni zrn a volná a hladká místa, která po vyschnutí dávají očekávaný vzorek pisku. Konečný dekorativní účinek se dosáhne po 24 hodinách.
Stříbrný písek (Silver Sand) je opravdu jednoduchým a efektním řešením. Práce s nátěrem majitele zaujala natolik, že po krátkém představení dodavatelem se rozhodli vyzkoušet vlastní schopnosti a sami vytvořilu efekt. Podle našeho názoru je to velmi dobrá cesta, protože nic člověka nepotěší tak, jako když každý den sleduje výsledky vlastní práce. Prostě “must have”, kdy konečný efekt opravdu potěší oko. Na pracovní postup se podívejte na video, které najdete přímo u výrobku.

BLOG /
AKTUALITY
26

Listopad

Dne 11.10.2018 proběhla prezentace interiérových barev značky Primacol decorative v prodejně Decolor Morava s.r.o. ve Frýdku-Místku. Seznámit účastníky s barvami přijel pan Kubíček z Technického servisu BAL Teluria, s.r.o., kterého můžete znát z televizních obrazovek. Hosté si mohli vyzkoušet aplikovat barvy a pan Kubíček zodpověděl i množství dotazů týkajících se těchto dekorativních produktů. Věříme, že tato akce seznámila zúčastněné s novými …

04

Červen

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku se uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně.

30

Květen

13. února 2018 v Galerii Fóra Katedry výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse v Toruni byla oficiálně zahájena výstava obrazů nazvaná “ Żółty bezkres” od Dominiky Borys-Prusové. Produkty Primacol byly použity k vytváření děl.

20

Květen

Dekorativní značka Primacol se zaměřuje na výrobky používané pro kreativní výzdobu interiérů. Pomocí nich můžete oživit jakýkoli prostor zajímavým a originálním způsobem, bez ohledu na to, zda se jedná o byt, kancelář nebo veřejné místo. Jedním z nejzajímavějších produktů této řady je Royal Silk, díky němuž můžeme dosáhnout úžasného hedvábného efektu na zdi.

10

Květen

Představujeme interiér bytu, ve kterém byl nedávno provedeny dekorativní efekt na stěnách obývacího pokoje a chodby. Není to moc, ale už dlouho je známo, že výsledek spočívá v detailech, a právě na tyto detaily kladou lidé největší důraz. Jak to všechno probíhalo? Posuďte sami. Podle našeho názoru je to modelová realizace pod názvem: „Jak vyčarovat něco neobvyklého rychle a levně”.