Primacol a současné umění

13. února 2018 v Galerii Fóra Katedry výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse v Toruni byla oficiálně zahájena výstava obrazů nazvaná “ Żółty bezkres” od Dominiky Borys-Prusové. Produkty Primacol byly použity k vytváření děl.

Żółty bezkres” se skládá ze 14 originálních pláten, která vytvářejí spojité, abstraktní, i když z přírody vycházející koncepce. Leitmotiv je žlutý svět, který  se z jeho odstínů vytvořil. Umělkyně si hraje se žlutými barvami, ukazuje jejich rozmanitost a tím vyvolává v divákovi různé, často velmi extrémní pocity.

Jak píše Agata Kwiatkowska, kurátorka výstavy: „Umění Dominiky Borys-Prusové lze porovnat s obrazem barevných ploch. Barva v jejích pracích přitahuje naši pozornost a je nejdůležitějším prvkem díla. Hladké přechody mezi barvami jsou nezapomenutelné a poskytují prostor pro různé interpretace. Díky vlnitým tvarům, které umělkyně ukazuje, můžeme cítit nekonečnost.”

Dominika Borys-Prusová pochází z Białystoku a trvale žije v Toruni. Tam také absolvovala Fakultu výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse. Poslední výstava ukázala novou sérii jejích prací. Ve své tvorbě se inspiruje přírodou. Abstrakce, kterou maluje, je často spojena s předmětem – organismem, vývojem a rozkvětem, což se týká přírody a člověka. Specializuje se na techniku, kterou nazývá “technikou nití”, se kterou se setkala jako dítě, a nyní ji znovu objevuje a zdokonaluje. Malířka vytváří velkoformátová díla. To jí umožňuje mít kreativnější svobodu a silnější obrazové poselství.

V roce 2017 umělkyně navázala spolupráci s Unicell Poland, výrobcem nátěrových hmot Primacol a stavebních chemikálií. Prvním ovocem této spolupráce byla nástěnná malba “Brodacze”, která byly vytvořena ve středu vesnice Sławatycze a odkazuje se na místní tradici Brady-Brada. Dále se Dominika stala držitelkou ceny Inspirations Award v soutěži Technotalent, jejímž zakladatelem je Unicell. Výstava Żółty bezkres je další etapou užší spolupráce. Do vytvořeni  14 maleb umělkyně použíla dva z našich produktů: fólie Primacol Professional – materiál, který se používá k hydroizolaci stěn a stropů, produkt sice není spojený s uměním, ale tvůrčí mysl jje schopna předjímat všechny asociace a interpretace. Kolorant Primacol Decorative – koncentrovany pigment navržený pro barvení a tónování past, penetrací a barev.

BLOG /
AKTUALITY
26

Listopad

Dne 11.10.2018 proběhla prezentace interiérových barev značky Primacol decorative v prodejně Decolor Morava s.r.o. ve Frýdku-Místku. Seznámit účastníky s barvami přijel pan Kubíček z Technického servisu BAL Teluria, s.r.o., kterého můžete znát z televizních obrazovek. Hosté si mohli vyzkoušet aplikovat barvy a pan Kubíček zodpověděl i množství dotazů týkajících se těchto dekorativních produktů. Věříme, že tato akce seznámila zúčastněné s novými …

04

Červen

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku se uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně.

30

Květen

13. února 2018 v Galerii Fóra Katedry výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse v Toruni byla oficiálně zahájena výstava obrazů nazvaná “ Żółty bezkres” od Dominiky Borys-Prusové. Produkty Primacol byly použity k vytváření děl.

20

Květen

Dekorativní značka Primacol se zaměřuje na výrobky používané pro kreativní výzdobu interiérů. Pomocí nich můžete oživit jakýkoli prostor zajímavým a originálním způsobem, bez ohledu na to, zda se jedná o byt, kancelář nebo veřejné místo. Jedním z nejzajímavějších produktů této řady je Royal Silk, díky němuž můžeme dosáhnout úžasného hedvábného efektu na zdi.

10

Květen

Představujeme interiér bytu, ve kterém byl nedávno provedeny dekorativní efekt na stěnách obývacího pokoje a chodby. Není to moc, ale už dlouho je známo, že výsledek spočívá v detailech, a právě na tyto detaily kladou lidé největší důraz. Jak to všechno probíhalo? Posuďte sami. Podle našeho názoru je to modelová realizace pod názvem: „Jak vyčarovat něco neobvyklého rychle a levně”.