Primacol a současné umění

13. února 2018 v Galerii Fóra Katedry výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse v Toruni byla oficiálně zahájena výstava obrazů nazvaná “ Żółty bezkres” od Dominiky Borys-Prusové. Produkty Primacol byly použity k vytváření děl.

Żółty bezkres” se skládá ze 14 originálních pláten, která vytvářejí spojité, abstraktní, i když z přírody vycházející koncepce. Leitmotiv je žlutý svět, který  se z jeho odstínů vytvořil. Umělkyně si hraje se žlutými barvami, ukazuje jejich rozmanitost a tím vyvolává v divákovi různé, často velmi extrémní pocity.

Jak píše Agata Kwiatkowska, kurátorka výstavy: „Umění Dominiky Borys-Prusové lze porovnat s obrazem barevných ploch. Barva v jejích pracích přitahuje naši pozornost a je nejdůležitějším prvkem díla. Hladké přechody mezi barvami jsou nezapomenutelné a poskytují prostor pro různé interpretace. Díky vlnitým tvarům, které umělkyně ukazuje, můžeme cítit nekonečnost.”

Dominika Borys-Prusová pochází z Białystoku a trvale žije v Toruni. Tam také absolvovala Fakultu výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse. Poslední výstava ukázala novou sérii jejích prací. Ve své tvorbě se inspiruje přírodou. Abstrakce, kterou maluje, je často spojena s předmětem – organismem, vývojem a rozkvětem, což se týká přírody a člověka. Specializuje se na techniku, kterou nazývá “technikou nití”, se kterou se setkala jako dítě, a nyní ji znovu objevuje a zdokonaluje. Malířka vytváří velkoformátová díla. To jí umožňuje mít kreativnější svobodu a silnější obrazové poselství.

V roce 2017 umělkyně navázala spolupráci s Unicell Poland, výrobcem nátěrových hmot Primacol a stavebních chemikálií. Prvním ovocem této spolupráce byla nástěnná malba “Brodacze”, která byly vytvořena ve středu vesnice Sławatycze a odkazuje se na místní tradici Brady-Brada. Dále se Dominika stala držitelkou ceny Inspirations Award v soutěži Technotalent, jejímž zakladatelem je Unicell. Výstava Żółty bezkres je další etapou užší spolupráce. Do vytvořeni  14 maleb umělkyně použíla dva z našich produktů: fólie Primacol Professional – materiál, který se používá k hydroizolaci stěn a stropů, produkt sice není spojený s uměním, ale tvůrčí mysl jje schopna předjímat všechny asociace a interpretace. Kolorant Primacol Decorative – koncentrovany pigment navržený pro barvení a tónování past, penetrací a barev.

BLOG /
AKTUALITY
30

Březen

Během března došlo k rozšíření odstínů betonové barvy. Nyní máme na skladě všechny odstíny, a je možné je objednat. Jedná se o odstíny BROAD PEAK(světle šedá) a ELBRU(šedomodrý). Betonová Barva Primacol Decorative

12

Únor

Dne 12.2.2020 proběhlo na prodejně firmy DE Color Morava – Beskydská 1488, 738 01 Frýdek-Místek, školení produktů značky PRIMACOL DECORATIVE. Školení se zástupci významní zástupci malířských firem z Frýdku – Místku a okolí. Veškeré dekorativní produkty jsou na prodejně skladem. Tímto chceme poděkovat paní Denise Folwarczné za vynikající servis a skvělé zázemí :-).

05

Únor

Dne 5.2.2020 proběhlo na prodejně firmy AUSTIS color systém s.r.o. – COLORARENA , Tuřanka 115, Brno – Slatina, školení produktů značky PRIMACOL DECORATIVE. Školení se zástupci významní zástupci malířských firem z Brna a okolí. Tímto chceme poděkovat majiteli firmy panu Vytopilovy za vynikající servis a skvělé zázemí.

26

Listopad

Dne 11.10.2018 proběhla prezentace interiérových barev značky Primacol decorative v prodejně Decolor Morava s.r.o. ve Frýdku-Místku. Seznámit účastníky s barvami přijel pan Kubíček z Technického servisu BAL Teluria, s.r.o., kterého můžete znát z televizních obrazovek. Hosté si mohli vyzkoušet aplikovat barvy a pan Kubíček zodpověděl i množství dotazů týkajících se těchto dekorativních produktů. Věříme, že tato akce seznámila zúčastněné s novými …

04

Červen

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku se uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně.