Hedvábný efekt na stěně. Royal Silk Primacol Dekorative

Royal Silk Primacol Decorative je nejkvalitnější dekorativní barva určená pro vnitřní použití. Obsahuje speciální perleťová plnidla, díky nimž na dekorovaném povrchu vznikne nátěr s ušlechtilým leskem. Mihotající se odrazy jsou dynamické a mění se s úhlem dopadu světla. Barva je k dostání v hotových odstínech a stříbrné a zlaté bázi, která může být také barvena v libovolné barvě pomocí dekoračních barviv Primacol. Po vyschnutí vytváří odolný povrch, který lze omývat.

Příprava povrhu

Royal Silk je vhodný pro použití na různých vnitřních plochách, lze ho aplikovat na beton, sádrokarton, cementové a vápenopískové omítky. Před zahájením aplikace by měl být podklad odpovídajícím způsobem připraven. Měl by být stabilní, suchý, hladký, bez prachu, barvy a lepidla. Odstraňte všechny uvolněné prvky a vyrovnejte vady stěrkou. Nové omítky natírejte po 3-4 týdnech od nanesení. Podklad musí být opatřen základním nátěrem Primacol Decorative Prime . Je to emulze připravená k použití, doporučená pro zpevnění povrhu, snížení jeho vstřebatelnosti a optimalizaci jeho přilnavosti (lze použít i jinou univerzální nebo hloubkovou penetraci). Základová stěna se stává pružnější , odolnější vůči poškrábání a má regulovanou nasákavosti. Po přípravě povrchu a vyschnutí můžete začít nanášet barvu.

Aplikace barvy

Royal Silk Primacol Decorative se aplikuje pomocí benátské stěrky. Je třeba si uvědomit, že maximální tloušťka nanesené vrstvy má být 1 mm. Barva by měla být aplikována na malé plochy a v různých směrech, čímž vznikne dekorativní vzorek. Než barva zaschne – cca po 20 až 30 sekundách po nanesení, celý povrch vyhlaďte okrajem čisté benátské stěrky. Díky této úpravě vyniknou kovové odrazy charakteristické pro tento výrobek. Hotový nátěr vysychá 12 hodin. Royal Silk Primacol Decorative je nehořlavý a pro uživatele zcela bezpečný výrobek. Po dokončení práce dobře místnost vyvětrejte. Stojí za zmínku, že barva po vyschnutí nejen vytváří úžasné vizuální efekty, ale je také velmi praktická, protože je velmi snadné ji udržet v čistotě.

Nejčastější chyby

Aplikace barvy Ryal Silk není příliš obtížná, ale vyžaduje, aby uživatel měl základní znalosti o stavební chemii a použití dekoračních nástrojů. Kromě toho vždy doporučujeme nejprve testovat na zkušebním povrhu, abyste se seznámili s technikou použití výrobku a výsledným efektem. Nesprávná manipulace s výrobkem může vést k chybám, které ovlivní konečný vzhled dekorované stěny. Nejčastější chyby se vyskytují při aplikaci výrobku na stěnu a při vytváření dekorativního efektu. Dávejte pozor, abyste nenanesli příliš silnou vrstvu, protože to způsobí vyhlazení a na stěně se objeví nevzhledné šmouhy. K vytvoření dekorativního efektu je však možné přistoupit pouze po počátečním zaschnutí aplikované barvy. Je důležité vystihnout ten správný okamžik, protože když je barva ještě mokrá, vzniknou pruhy a barva se začne loupat a po úplném zaschnutí je vyhlazování úplně nemožné. Při práci na velkých plochách se proto doporučuje zapojit nejméně dvě osoby, z nichž jedna používá Royal Silk a druhá vyhlazuje. Na našem videu vám ukážeme, jak na to. Video najdete přímo u výrobku.

BLOG /
AKTUALITY
26

Listopad

Dne 11.10.2018 proběhla prezentace interiérových barev značky Primacol decorative v prodejně Decolor Morava s.r.o. ve Frýdku-Místku. Seznámit účastníky s barvami přijel pan Kubíček z Technického servisu BAL Teluria, s.r.o., kterého můžete znát z televizních obrazovek. Hosté si mohli vyzkoušet aplikovat barvy a pan Kubíček zodpověděl i množství dotazů týkajících se těchto dekorativních produktů. Věříme, že tato akce seznámila zúčastněné s novými …

04

Červen

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku se uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně.

30

Květen

13. února 2018 v Galerii Fóra Katedry výtvarných umění Univerzity Nicolause Copernicuse v Toruni byla oficiálně zahájena výstava obrazů nazvaná “ Żółty bezkres” od Dominiky Borys-Prusové. Produkty Primacol byly použity k vytváření děl.

20

Květen

Dekorativní značka Primacol se zaměřuje na výrobky používané pro kreativní výzdobu interiérů. Pomocí nich můžete oživit jakýkoli prostor zajímavým a originálním způsobem, bez ohledu na to, zda se jedná o byt, kancelář nebo veřejné místo. Jedním z nejzajímavějších produktů této řady je Royal Silk, díky němuž můžeme dosáhnout úžasného hedvábného efektu na zdi.

10

Květen

Představujeme interiér bytu, ve kterém byl nedávno provedeny dekorativní efekt na stěnách obývacího pokoje a chodby. Není to moc, ale už dlouho je známo, že výsledek spočívá v detailech, a právě na tyto detaily kladou lidé největší důraz. Jak to všechno probíhalo? Posuďte sami. Podle našeho názoru je to modelová realizace pod názvem: „Jak vyčarovat něco neobvyklého rychle a levně”.