Hedvábný efekt na stěně. Royal Silk Primacol Dekorative

Royal Silk Primacol Decorative je nejkvalitnější dekorativní barva určená pro vnitřní použití. Obsahuje speciální perleťová plnidla, díky nimž na dekorovaném povrchu vznikne nátěr s ušlechtilým leskem. Mihotající se odrazy jsou dynamické a mění se s úhlem dopadu světla. Barva je k dostání v hotových odstínech a stříbrné a zlaté bázi, která může být také barvena v libovolné barvě pomocí dekoračních barviv Primacol. Po vyschnutí vytváří odolný povrch, který lze omývat.

Příprava povrhu

Royal Silk je vhodný pro použití na různých vnitřních plochách, lze ho aplikovat na beton, sádrokarton, cementové a vápenopískové omítky. Před zahájením aplikace by měl být podklad odpovídajícím způsobem připraven. Měl by být stabilní, suchý, hladký, bez prachu, barvy a lepidla. Odstraňte všechny uvolněné prvky a vyrovnejte vady stěrkou. Nové omítky natírejte po 3-4 týdnech od nanesení. Podklad musí být opatřen základním nátěrem Primacol Decorative Prime . Je to emulze připravená k použití, doporučená pro zpevnění povrhu, snížení jeho vstřebatelnosti a optimalizaci jeho přilnavosti (lze použít i jinou univerzální nebo hloubkovou penetraci). Základová stěna se stává pružnější , odolnější vůči poškrábání a má regulovanou nasákavosti. Po přípravě povrchu a vyschnutí můžete začít nanášet barvu.

Aplikace barvy

Royal Silk Primacol Decorative se aplikuje pomocí benátské stěrky. Je třeba si uvědomit, že maximální tloušťka nanesené vrstvy má být 1 mm. Barva by měla být aplikována na malé plochy a v různých směrech, čímž vznikne dekorativní vzorek. Než barva zaschne – cca po 20 až 30 sekundách po nanesení, celý povrch vyhlaďte okrajem čisté benátské stěrky. Díky této úpravě vyniknou kovové odrazy charakteristické pro tento výrobek. Hotový nátěr vysychá 12 hodin. Royal Silk Primacol Decorative je nehořlavý a pro uživatele zcela bezpečný výrobek. Po dokončení práce dobře místnost vyvětrejte. Stojí za zmínku, že barva po vyschnutí nejen vytváří úžasné vizuální efekty, ale je také velmi praktická, protože je velmi snadné ji udržet v čistotě.

Nejčastější chyby

Aplikace barvy Ryal Silk není příliš obtížná, ale vyžaduje, aby uživatel měl základní znalosti o stavební chemii a použití dekoračních nástrojů. Kromě toho vždy doporučujeme nejprve testovat na zkušebním povrhu, abyste se seznámili s technikou použití výrobku a výsledným efektem. Nesprávná manipulace s výrobkem může vést k chybám, které ovlivní konečný vzhled dekorované stěny. Nejčastější chyby se vyskytují při aplikaci výrobku na stěnu a při vytváření dekorativního efektu. Dávejte pozor, abyste nenanesli příliš silnou vrstvu, protože to způsobí vyhlazení a na stěně se objeví nevzhledné šmouhy. K vytvoření dekorativního efektu je však možné přistoupit pouze po počátečním zaschnutí aplikované barvy. Je důležité vystihnout ten správný okamžik, protože když je barva ještě mokrá, vzniknou pruhy a barva se začne loupat a po úplném zaschnutí je vyhlazování úplně nemožné. Při práci na velkých plochách se proto doporučuje zapojit nejméně dvě osoby, z nichž jedna používá Royal Silk a druhá vyhlazuje. Na našem videu vám ukážeme, jak na to. Video najdete přímo u výrobku.

BLOG /
AKTUALITY
30

Březen

Během března došlo k rozšíření odstínů betonové barvy. Nyní máme na skladě všechny odstíny, a je možné je objednat. Jedná se o odstíny BROAD PEAK(světle šedá) a ELBRU(šedomodrý). Betonová Barva Primacol Decorative

12

Únor

Dne 12.2.2020 proběhlo na prodejně firmy DE Color Morava – Beskydská 1488, 738 01 Frýdek-Místek, školení produktů značky PRIMACOL DECORATIVE. Školení se zástupci významní zástupci malířských firem z Frýdku – Místku a okolí. Veškeré dekorativní produkty jsou na prodejně skladem. Tímto chceme poděkovat paní Denise Folwarczné za vynikající servis a skvělé zázemí :-).

05

Únor

Dne 5.2.2020 proběhlo na prodejně firmy AUSTIS color systém s.r.o. – COLORARENA , Tuřanka 115, Brno – Slatina, školení produktů značky PRIMACOL DECORATIVE. Školení se zástupci významní zástupci malířských firem z Brna a okolí. Tímto chceme poděkovat majiteli firmy panu Vytopilovy za vynikající servis a skvělé zázemí.

26

Listopad

Dne 11.10.2018 proběhla prezentace interiérových barev značky Primacol decorative v prodejně Decolor Morava s.r.o. ve Frýdku-Místku. Seznámit účastníky s barvami přijel pan Kubíček z Technického servisu BAL Teluria, s.r.o., kterého můžete znát z televizních obrazovek. Hosté si mohli vyzkoušet aplikovat barvy a pan Kubíček zodpověděl i množství dotazů týkajících se těchto dekorativních produktů. Věříme, že tato akce seznámila zúčastněné s novými …

04

Červen

V posledním týdnu dubna 2018 se v prostorách Lékařské univerzity v Bialystoku se uskutečnila registrace potenciálních dárců kmenových buněk kostní dřeně.